v Свято квітів
21 вересня 2009 року школа наповнилась запашним ароматом та розмаїттям кольорів. Це учні приготувалися до свята квітів – одного з найулюбленіших свят шкільного календаря. Завітали на свято і дорогі гості – мами, бабусі. Всі уважно із цікавістю і захопленням розглядали букети, складені руками учнів. Але найцікавіше ще попереду… Найбільше сподобався виступ наймолодших учасників свята – першокласників. Вони виразно і цікаво читали вірші, весело співали, захищаючи свої композиції. Журі нагородило першокласників грамотою «За перемогу в конкурсі букетів», а вдячні глядачі бурхливими оплесками.
Серед учнів 5-7 класів свято квітів пройшло в нетрадиційній формі. Діти завітали до фітобару, де дегустували смачні фіточаї. Поряд з цим учасники свята взяли участь у вікторині «Рослини мого краю», гралися в цікаві ігри, співали, розважалися.
Для старшокласників було організовано вечір відпочинку «Веселкові барви квітів» , який впродовж багатьох років уже став традиційним. Молодь активно включилася в роботу – складання квіткових букетів і композицій. Усі присутні уважно слухали виступ восьмикласників, які підготували цікаву розповідь про квіти і їх значення в житті народу. Вечір продовжили ігри, цікаві конкурси, пов’язані з квітами.


v Посвята першокласників у козачата
Другий рік у школі діє громадська організація «Козаченьки». Це самодіяльне об’єднання дітей і дорослих, яке будує свою роботу на принципах добровільності, демократії і самоврядування. Вищий орган управління – загальне зібрання козаків і козачок – Велика Рада, яка вирішує поточні важливі справи шкільного життя. Всю роботу координує і спрямовує Козацька Рада, яка скликається один раз на місяць. До її складу входять учні (кошовий отаман та курінні отамани) і дорослі (наказний отаман, радник та старша берегиня). Організація «Козаченьки» об’єднує в своїх лавах всіх учнів та вчителів школи.
Напрямки роботи:
Ø вивчення історії козацтва;
Ø відродження і збереження народних традицій;
Ø вивчення пісенного фольклору про козацтво;
Ø дослідження ролі спорту і фізичного виховання у житті козаків, використання його для власного фізичного розвитку.
У вересні відбулася щорічна традиційна посвята учнів 1 класу у ряди козацької республіки.

v «Мандруємо стежками рідного краю»
В школі працює туристичний напрямок. Учні під керівництвом досвідченого наставника Ісіченка Дмитра Георгієвича з великим задоволенням мандрують стежками та околицями рідного села Бірки, відшукують та розчищають занедбані джерела. Робота ця цікава і дуже потрібна. А як цікаво сидіти увечері біля палаток, під зоряним небом біля похідного вогнища і смакувати кашу, зварену власними руками.
Як підсумок роботи, проведеної протягом року, в кінці вересня туристи збираються в колі друзів. Всі вони приходять на шкільне подвір’я, щоб в колі друзів весело і цікаво провести час, поділитися враженнями та набутим досвідом, підвести підсумок своєї роботи за рік. Традиційною стала «Весела туристська естафета». Учасники змагань впевнено долають перешкоди, демонструють майстерність в’язати вузли,
Після оголошення підсумків конкурсу всі учасники, болільники та судді збираються навколо вогнища, співають свою похідну пісню.
v Участь у конкурсі «Літературні герої Котляревського»
Учні школи є активними учасниками шкільних, районних, обласних літературних конкурсів, за які неодноразово отримували дипломи, відзнаки.
У вересні 2009 року Постоєнко Ігор (9 клас), Сідак Євген (9 клас) та Пирлик Дарина (8 клас) стали учасниками районного конкурсу-параду «Літературні герої Котляревського», присвяченого 240 річниці з дня народження письменника-земляка І.П.Котляревського. Майстерно виконавши ролі персонажів відомого твору письменника «Наталка Полтавка», вибороли І місце, і право захищати честь школи та району на обласному рівні. Юні обдарування своєю грою полонили серця присутніх та журі, вибороли І місце в обласному конкурсі та довели, що в сільських школах теж є таланти.


v Участь у конкурсі «Посміхнемось щиро Вишні»
Іншим літературним конкурсом, в якому взяли участь учні школи, був конкурс гумористів «Посміхнемось щиро Вишні», що відбувся 7 жовтня 2009 року у районному будинку дитячої та юнацької творчості. В номінації «Вишневі усмішки» виступили Євченко Анжела та Кармазь Олег, а також усмішку прочитала Євченко Альона.
v Вшанування пам’яті жертв голодомору
28 листопада 2009 року учні та вчителі школи стали учасниками загальноукраїнської акції «Засвіти свічку». Всі зібрались біля пам’ятника жертвам голодомору, щоб вшанувати їх пам’ять. Перед присутніми виступив сільський голова, було зачитано списки померлих у ті страшні для України роки. Члени гуртка «Пошук» підготували цікавий сценарій, з яким виступили перед односельцями та познайомили їх зі свіджченнями очевидців голодомору. Пам’ять померлих було вшановано хвилиною мовчання. Запалені свічки, які присутні весь час тримали в руках, було встановлено біля підніжжя пам’ятного знака жертвам. За традицією пам’ять померлих вшановують хлібом, тож завідуюча сільською бібліотекою, під звучання Реквієму Станковича «Панахида за померлими з голоду», розділила між присутніми житню паляницю.

v Участь у щорічному регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»
У кінці листопада місяця учні 4-5 класів взяли участь у щорічному регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу». Переможницею стала Бабій Наталія учениця 4 класу. Робота Наталії була надіслана до району, де вона отримала диплом ІІ ступеня за перемогу у щорічному регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу».